poniedziałek, 19 września 2016

Warszawa jest Mobile!


I Festiwal Aplikacji i Gier Mobilnych (FAM) ma na celu popularyzację polskich aplikacji mobilnych, szczególnie tych związanych z kulturą i historią Warszawy. Pokazując inspirujące przykłady, ciekawe prezentacje i możliwości zastosowania aplikacji w kulturze i edukacji chcemy zaprosić mieszkańców Warszawy i turystów do częstszego i bardziej świadomego korzystania z aplikacji mobilnych. Pragniemy również zaprezentować Warszawę jako metropolię nowoczesną, podążającą za światowymi trendami i wychodzącą naprzeciw zwyczajom i potrzebom mieszkańców.

Festiwal będzie służył nie tylko rozpowszechnianiu wiedzy na temat wartościowych aplikacji mobilnych i nowych technologii, lecz będzie też okazją, by odwiedzający mogli przekonać się, że aplikacje mobilne – kojarzone często głównie z rozrywką – są bezpłatnym i dostępnym narzędziem  do zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów, medium umożliwiającym stały dostęp do kultury i sztuki, a do tego są łatwe w użyciu.

Podczas festiwalu zorganizujemy kilka sekcji: warszawską, edukacyjną, twórczą, technologiczną i innowacji społecznych. Mamy nadzieję, że ułatwi to nawigowanie po bogatej ofercie, która obejmuje m.in.: gry, aplikacje historyczne i związane z historią Warszawy, aplikacje stworzone przez warszawską młodzież szkolną, aplikacje wykorzystujące nowe technologie, np.: wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości, aplikacje sterujące, czy symulujące, mówi Sylwia Żółkiewska, kuratorka FAM. Dostępny będzie także kącik aplikacji do zabaw edukacyjnych dla dzieci.
 
W ramach festiwalu odbędą się również spotkania i dyskusje z zaproszonymi gośćmi, a twórcy najbardziej popularnych polskich aplikacji podzielą się swoimi doświadczeniami z publicznością. Zastanowimy się m.in. do czego instytucji kultury potrzebna jest aplikacja, jak aplikacje rozbudzają moce twórcze i czy w muzeum można łapać pokemony? – dodaje Paulina Jędrzejewska, Prezeska Fundacji Culture Shock.

Działania podczas Festiwalu adresujemy do: mieszkańców Warszawy, przewodników, varsavianistów, rodzin z dziećmi, seniorów, dziennikarzy piszących o nowych mediach – wszystkich zainteresowanych kulturą i historią Warszawy, którzy chcą świadomie korzystać z nowych technologii i szukają ciekawych inspiracji.

Więcej informacji: www.fam.cultureshock.pl,
Paulina Jędrzejewska: 515 288 141, paulina@cultureshock.pl.

FAM współfinansowany jest ze środków miasta stołecznego Warszawy.

Parterami FAM są Marzyciele i Rzemieślnicy Dom Innowacji Społecznych, Fundacja Festina Lente, Microsoft, Koduj dla Polski, Koalicja Otwartej Edukacji, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę, Centrum Cyfrowe, EVK, Oktawave, DrOmnibus. Patronami medialnymi są Co Jest Grane 24, kulturaonline.pl, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Techsoup Polska, MobileTrends.pl.

Fundacja Culture Shock jest organizacją pozarządową działającą na rzecz rozwoju twórczego i zawodowego różnorodnych grup odbiorców. W centrum naszego zainteresowania pozostaje człowiek – zwracamy uwagę na potencjał, który w nim lub niej drzemie, przestrzeń w której żyje, wspólnoty, które tworzy. Misją Fundacji jest otwieranie dostępu do edukacji cyfrowej każdemu i każdej, niezależnie od wieku i pozycji społecznej, oraz wspieranie społeczności lokalnych w Polsce
i za granicą za pomocą działań artystyczno -kulturalnych. www.cultureshock.pl

FAM – I Festiwal Aplikacji i Gier Mobilnych.
Warszawa, 1 października 2016 r.,
w godz. 12:00-17:00
Dom Towarowy Braci Jabłkowskich

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz