czwartek, 17 czerwca 2010

Banda Dzeta w 5-10-15

Ekipa Warsaw Balkan Madness ma zaszczyt zaprosić wszystkich na wyjątkowy koncert litewskiego zespołu Banda Dzeta. Sami muzycy definiują swój styl jako minimal indie brass. W zespole tym grają muzykanci sympatyzujący różnorakim kulturom i rodzajom muzyki. Jedni z nich są tylko amatorami, dla innych muzyka to już zawód, ale wszystkich jednoczy chęć i zamiłowanie do grania i rozpowszechniania muzyki międzykulturowej.
W utworach zespołu przeplata się folklor rozmaitych narodów i krajów wraz z nowoczesnymi dźwiękami muzyki rock, punk, jazz oraz avant-guarde. Ciężko jest pomieścić wykonywaną przez zespół muzykę w ramki konkretnego stylu, lecz ogromna sekcja instrumentów dętych podpowiada, że największy wpływ na twórczość Bandy Dzeta ma stylistyka bałkańska. Jest ich ośmiu. Grają na gitarze basowej, perkusji, trąbkach, puzonie, tubie i ukulele.

Zespół nie tak dawno zaczął swoje występy na scenie, ale już zdążył zdobyć sympatie miłośników tematycznych imprez cygańskich i bałkańskich w Wilnie. Jak mówią organizatorzy jednej z nich, „Utwory Bandy Dzeta są warte ścieżki dźwiękowej do filmu Emira Kusturicy“.

W Warszawie wystąpią w ramach mini trasy, która obejmuje koncerty we Lwowie, Lublinie, Warszawie oraz Krakowie (w ramach 20 edycji festiwalu kultury żydowskiej). Afterparty po koncercie rozkręci Jungle Feelings (Warsaw Balkan Madness), pojawi się też stoisko z bałkańskimi wege-przysmakami, a wszystko odbędzie się na wyjątkowym podwórku przy Mokotowskiej 73, czyli „sławnym” 5-10-15. Zapraszamy do wspólnej, szalonej zabawy!

Koncert wspierają Ważne miejsca w Warszawie oraz Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Serbskiej.

Zapraszamy na Banda Dzeta w 5-10-15

kiedy: czwartek, 24.06.2010
gdzie: 5-10-15 Mokotowska 73
start: 19:30
wjazd: 5zł
afterparty: Jungle Feelings (Warsaw Balkan Madness)

Więcej o zespole:
Strona internetowa: http://bandadzeta.hardcore.lt
„Myspace“: http://www.myspace.com/bandadzeta
„Facebook“: http://www.facebook.com/pages/Banda-Dzeta/161407831761
Warsaw Balkan Madness
www.facebook.com/warsawbalkanmadness
www.myspace.com/junglefeelingsselecta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz