wtorek, 29 marca 2016

Tunel aerodynamiczny Flyspot – poczuj się jak podczas skoku spadochronowego

Jeżeli lubisz niecodzienne rozrywki, w takim przypadku spróbuj lotu w tunelu aerodynamicznym. To nowość, która przeznaczona jest praktycznie dla każdej osoby, która ma ochotę na przeżycie czegoś wyjątkowego. Jeden z najnowocześniejszych aerotuneli w Polsce znajduje się w Warszawie i zaprasza każdego, kto lubi dobrą zabawę!

Loty w tunelu aerodynamicznym pozwalają na uzyskanie podobnego efektu jak w przypadku skoków ze spadochronem. Dotyczy to w szczególności pierwszej fazy skoku, a mianowicie swobodnego spadania, które następuje od wyskoku z lecącego samolotu aż do otwarcia czaszy spadochronowej. W tym krótkim czasie uczestnik skoku spada z prędkością rzędu 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi – to niezwykłe uczucie nie jest jednak tylko zarezerwowane dla skoków spadochronowych, ponieważ również można uzyskać je w trakcie bodyflying, czyli właśnie lotów w aerotunelu.

Jak lata się w tunelu aerodynamicznym?

Tunele aerodynamiczne stosowane w celu bodyflying mają pionową konstrukcję. Posiadają ogromne wentylatory, które rozpędzają powietrze do prędkości około 300 kilometrów na godzinę i tym samym jest ono w stanie podnieść osobę stojącą na specjalnej ażurowej platformie tunelu i dać efekt podobny do swobodnego spadania. Tunele początkowo wykorzystywane były do ćwiczeń przez spadochroniarzy i nadal są w tym celu używane, ponieważ można wówczas znacznie niższym kosztem odtworzyć takie same warunki jak w powietrzu.

Bodyflying to także rozrywka dla niedoświadczonych – nie trzeba wcześniejszych szkoleń, badań ani nawet wypchanego portfela. W lotach mogą brać udział również dzieci i młodzież oraz seniorzy. Przed lotem uczestnik dostaje kombinezon i kask, otrzymuje odpowiednie instrukcje i może zacząć swoją przygodę. W tunelu cały czas znajduje się także instruktor, który czuwa nad bezpieczeństwem. Jedna sesja lotu to zwykle 3 minuty, dlatego aż trzy razy więcej niż czas swobodnego spadania w skoku spadochronowym z wysokości 4000 metrów, które trwa 60 sekund.

Ile kosztuje lot w aerotunelu?

Wbrew pozorom, wcale nie jest wyjątkowo drogi, zwłaszcza w porównaniu ze skokami spadochronowymi. Trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 250 złotych za 3-minutowy lot pod opieką instruktora. Można również kupić tańsze loty w większych pakietach lub też uzyskać dodatkowe zniżki przy lotach ze znajomymi czy rodziną. Firmy zajmujące się organizacją lotów oferują swoim klientom również dodatkowe promocje i rabaty.

Na loty w Warszawie zaprasza Profly!

Swój lot możesz zarezerwować nawet w tym momencie w Profly. Firma wykorzystuje najnowocześniejszy w Polsce tunel aerodynamiczny, który nazywa się Flyspot. Jest on napędzany 4 dużymi wentylatorami rozpędzającymi powietrze do 310 kilometrów na godzinę. Jego średnia to 4,5 metra, dlatego pozwala on również na loty grupowe. Cena 3-minutowego lotu dla osoby dorosłej to 249 złotych. Dostępne są też różne rabaty i promocje. We Flyspot można organizować także imprezy okolicznościowe i firmowe, na przykład urodziny czy spotkania integracyjne.

Jeżeli chcesz zasmakować tej niecodziennej rozrywce, swój lot możesz zarezerwować już teraz pod adresem: profly.pl.

5 komentarzy:

 1. Byłem tam, zabawa przednia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Spoko miejsce i te 3 minuty lotu to starczają spokojnie, choć na początku myślałem że to przesada płacić tyle $$$ za tak krótki czas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Latałam już w tunele aerodynamicznym, wybrałam ten położony w Lesznie, bo mam do niego o wiele bliżej. Zabawa i emocje wprost nie do opisania. Żeby przekonać jak to jest w środku trzeba wypróbować na własnej skórze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wpis :) widzę, że nie tylko ja latałem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla osób lubiących niecodzienne i niebanalne rozrywki lot w tunelu aerodynamicznym jest świetną opcją. Tak naprawdę każdy chcący przeżyć coś wyjątkowego może skorzystać z takiej opcji, którą na dzień dzisiejszy oferuje coraz więcej miejsc w Polsce.

  OdpowiedzUsuń