środa, 30 marca 2016

10 powodów stosowania drewna we wnętrzach

Minęły czasy lakierowanej boazerii i trzeszczących klepek podłogowych. Teraz elementy te wchodzą do wnętrz z nową jakością. W artykule podpowiemy, dlaczego warto stosować drewno we wnętrzach.

Modne wnętrza coraz częściej kojarzą się z nowoczesną boazerią i wysokiej jakości drewnianą podłogą. Nadają one pomieszczeniom wewnętrznego ciepła, naturalnego wyglądu, wyjątkowego klimatu oraz niewymuszonej elegancji dodającej przytulności.

Boazeria dawniej i dziś

Boazeria już dawno przestała straszyć, znaną z PRLu formą. Teraz jest wyjątkowym uzupełnieniem salonu, czy innych pomieszczeń, w tym reprezentacyjnych. Najczęściej, zgodnie z panującą modą, która okazuje się dodatkowo ponadczasowa, na ścianie montowana jest boazeria angielska, którą można zobaczyć na stronie http://artcorestudio.pl/boazeria-angielska. Warto ją mieć! To hit! Jest ona dobrym izolatorem termicznym i akustycznym, chroni ściany narażone na uszkodzenia i sprawia, że wnętrze staje się przytulne, eleganckie, choć nieco mniejsze optycznie. Zyskuje na stylu i nowej jakości, mimo sztywnych wytycznych, posiadając wiele możliwości aranżacyjnych. Wystarczy bowiem papier ścierny i puszka farby, żeby boazeria angielska zyskała nowe oblicze. Nawet ta, która jest wypracowanym wzorem firmowym godnym uwagi. To proste i, na każdą kieszeń, gdyż elementy drewnianej ściany niekoniecznie muszą być zrobione z drogiego drewna jednolitego. Tradycyjna boazeria angielska to przecież dostępne i niedrogie płyty MDF na ramiaku, wykończone ozdobnym frezowaniem, które może dodatkowo podkreślić styl zastosowany we wnętrzu.

Podłoga drewniana w kilku odsłonach

Drewniane podłogi również przeszły diametralną metamorfozę. Kiedyś szczytem bogactwa i nowoczesnego designu był parkiet, najczęściej tani, sosnowy. Był nierówny, położony zależnie od umiejętności parkieciarza i często odstawał, co groziło rozsypaniem się całej, misternie ułożonej konstrukcji.
Obecnie na rynku dostępnych jest kilka typów drewnianych podłóg, które można zobaczyć na stronie http://artcorestudio.pl/podlogi-drewniane Wśród nich mamy parkiety, litą deskę, klepki, panele. Sklep dla każdego znajdzie odpowiedni produkt. Warto skorzystać z tej możliwości. W zależności od oczekiwanego efektu, zasobności portfela i możliwości technicznych, możemy wybrać najbardziej interesujące produkty. To one stworzą niepowtarzalny klimat pomieszczenia, pozwolą chodzić po ciepłej i przyjaznej powierzchni. Będą izolowały podłogę, choć wciąż zagrożeniem będzie dla nich wilgoć. Odpowiednia konserwacja, codzienna pielęgnacja i techniczne zabezpieczenia pozwolą jednak na wydłużenie żywotności podłogi drewnianej.

Powody stosowania drewna w pomieszczeniach

Jak wspomniano w tytule, możemy jednym tchem wymienić 10 zalet zastosowania drewna w pomieszczeniach. Już teraz możemy jednak wyjawić, że tych powodów jest znacznie więcej. W tekście kilkakrotnie wspomniano, że drewno:
 • izoluje pomieszczenia termicznie i akustycznie
 • wpływa na ocieplenie wnętrza i zwiększenie odczuć przytulności
 • chroni ściany przed możliwymi uszkodzeniami szczególnie, gdy boazeria zastosowana jest w klatkach schodowych, holach
 • może zasłaniać ściany, które są nierówne, uszkodzone i trudne do renowacji
 • tłumi odgłosy kroków a nawet dziecięcych skoków
 • jest przyjazne dla środowiska i pozytywnie oddziałuje na organizm człowieka
 • dodaje pomieszczeniom wyglądu naturalnego, rustykalnego, eleganckiego, w zależności od sposobu wykorzystania drewna
 • jest trwałe, łatwe do szybkiego odnowienia
 • nie przyciąga kurzu, co jest istotne dla alergików
 • zazwyczaj jest łatwe w montowaniu na każdym podłożu
 • idealnie komponuje się z meblami, niezależne czy wybrany styl jest ściśle związany z naturalnym designem czy mieszkańcy stawiają na nowoczesność
Drewno można stosować wszędzie. Nawet, oczywiście odpowiednio przygotowane, znajdzie swoje miejsce w tak trudnych pomieszczeniach jak kuchnie czy łazienki. Drewno jest bowiem stosunkowo odporne na uszkodzenia a, gdy jednak podda się działaniom siły czy wilgoci, można je łatwo naprawić czy poddać nawet kilkakrotnej renowacji. Można je wymienić, nawet w małych odcinkach lub poddać kreacji najbardziej szalonymi barwami, wykończeniami, sposobem ułożenia.

Na co zwrócić uwagę kupując drewniane podłogi lub boazerię angielską?

Kupując drewno podłogowe lub boazerię angielską, na pewno warto wybrać dobrze zaopatrzony, specjalistyczny sklep. Idealnie byłoby, gdyby sklep współpracował z projektantami czy architektami wnętrz. Na pewno muszą jednak pracować w nim entuzjaści swojego fachu, praktycy i ludzie otwarci na innowacje w branży oraz ceniący zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. Tylko takie sklepy zaoferują bowiem towar najwyższej jakości i odpowiednio doradzą, jaki jego rodzaj powinien być zastosowany w określonych lokalizacjach.
Warto zadbać o dobrą podłogę drewnianą oraz modną i ponadczasową boazerię angielską. Więcej na ten temat na stronie http://artcorestudio.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz