wtorek, 24 listopada 2015

Zimowy Narodowy na PGE Narodowy

W tym roku odbędzie się już 3 edycja projektu Zimowy Narodowy na PGE Narodowy. Od samego początku golongboard.pl wspiera tę inicjatywę organizując Longboardowe Tłuste Czwartki, warsztaty nauki jazdy. W zeszłym roku otworzyli także wypożyczalnię longboardów.

Warszawscy longboardziści mają rewelacyjny spot do przezimowania. Tak jak w zeszłym roku skatepark znajduje się na poziomie -4. Idealnie gładka nawierzchnia i przeszkody na skateparku pomagają longboardzistom i skatebordzistom rozwinąć uliczny styl. W komfortowych i bezpiecznych warunkach  można ćwiczyć flat tricki i tańcować.

W tym roku skatepark został przeniesiony na środek parkingu, doszły też nowe przeszkody. Niestety tym razem zabraknie miejsca na obwodnicę wokół skateparku,  dla hobbystycznie pushujących.
Z drugiej strony jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli na ćwiczenie skilla  – do wykorzystania boxy i mini rampy (!!!).  W tym roku rampy bedą aż dwie – zeszłoroczna oraz nowa – szersza. Do nauki czytelnicy! Ćwiczyć surferski styl Tonnego Alvy, czy Jay’a Adams’a :) 
W związku z tą zmianą strefa warsztatów została przeniesiona na parking -2, przy wejściu na lodowisko (wejście tylko z instruktorem).

Problemem zeszłorocznej edycji był brak zasłonięcia skateparku przed wiatrem (od strony tunelu Królaka), co powodowało że temperatura na skateparku czasami była mało przyjemna. W tym roku od strony tunelu skatepark zostanie zasłonięty specjalnym materiałem – będzie cieplej!Godziny otwarcia skateparku
poniedziałek – piątek: 15:00- 23:00
sobota – niedziela: 12:00 – 23:00
Bilet: 7 zł /dzień

W tunelu Królaka znajduje się Wypożyczalnia na Narodowym, która pełni też funkcję miejsca zbiórki dla osób przychodzących na wszelkie warsztaty. W tym roku oprócz wypożyczalni longboardów można wypożyczyć kaski, rolki, wrotki i inne sprzęty.

Godziny otwarcia wypożyczalni:
poniedziałek – piątek: 18:00 – 21:00*
sobota – niedziela: 12:00 – 21:00 *
*do ostatniego klienta.
Przyjedź na otwarcie

Otwarcie zaplanowano na 28 listopada o godz.12:00. Zaczynają najmłodsi skateboardziści i contesty przygotowane dla nich. Następnie pierwsza tura zawodów skateboard open. Między 17-19:00 rolkarze przejmują spot (warsztaty, zawody). 19:00- 20:00 to dobry challenge dla skateboardzistów (wiemy, ale nie powiemy) a dla longboardzistów rozgrzewka.

Wybiła 20:00!
Dla longboardzistów przygotowaliśmy 5 konkurencji
– longest manual (/wheelie) –
– best trick –
– best dance combo –
– best g-turn –
– hippie jump –

Kategorie: Open / Woman / Junior

Oceniane będą:

Longest manual – w tej konkurencji oceniany będzie przede wszystkim najdłuższy manual. Niemniej dodatkowe punkty zgarnia się za styl-  nose/tail/one foot/ speed/ style
Best Trick – wygrywa najlepszy trick. „Najlepszość” będzie oceniać niezależna, wyłoniona systemem „TY!” komisja
Best dance combo – zawodnicy mają 2x2minuty na pokazanie najlepszego combosa dancingowego
Best g-turn – podobnie jak w Best Trick komisja ocenia „najlepszość”
Hippie Jump – skok przez tyczkę – wygrywa najlepszy – najlepszość weryfikowana będzie wysokością ustawionej tyczki.

Więcej informacji znajdziecie na golongboard.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz