czwartek, 7 marca 2013

Propozycje na aktywny Dzień Kobiet w Warszawie


Już jutro Dzień Kobiet – niektórym przywodzi na myśl socjalistyczną tradycję nagradzania przodowniczek pracy. Innym kojarzy się z kobietami przemierzającymi dumnie miasto z bukietem kwiatów. Jedno jest pewne – Dzień Kobiet na stałe zagościł w polskim kalendarzu. Firmy kuszą Panie atrakcyjnymi rabatami, restauracje zapraszają na dania w ramach specjalnego menu. Dla Panów ten dzień stanowi okazję do wręczenia najbliższym kobietom kwiatów. Mamy dla Was kilka pomysłów, jak mile zaskoczyć swoją piękniejszą połówkę. 


Tydzień Kina Hiszpańskiego 
Przegląd hiszpańskiej kinematografi i odbędzie się już po raz 13. To jedna z niewielu okazji, aby zapoznać się z najciekawszymi produkcjami z tamtego regionu. Przekrój filmów jest szeroki – od niezależnego kina po kasowe hity z celebrytami w rolach głównych. Wśród wielu tytułów warto zwrócić uwagę na najnowszy thriller Alberto Rodrigueza „Grupo 7” o specjalnym oddziale policji, który ma oczyścić z przestępców Sewillę przygotowującą się do Expo 92. Bohaterka „Carmina o revienta” w reżyserii Paco Leóna też musi zmierzyć się z gangami – po kolejnym napadzie na jej sklep opracowuje przebiegły plan, jak dopaść sprawców i odzyskać stracone pieniądze. Nie zabraknie również poważniejszych tematów – np. w „Seis puntos sobre Emma” będziemy śledzić starania niewidomej, by zajść w ciążę. Warto się wybrać i przekonać, że kino hiszpańskie to nie tylko Penélope Cruz i filmy Pedro Almodóvara. Więcej na stronie http://www.manana.pl/hiszpanie/


 DZIECIAKI POZA KONTROLĄ
(LOS NINOS SALVAJES)
Hiszpania 2012, 100'
Reżyseria: Patricia Ferreira

Warsaw Calling pres. SECRET GUEST
Panią lubiącym muzyczne niespodzianki polecamy Willę Na Solcu. O godzinie 22.00 rozpocznie się druga edycja imprezy, która jest zupełną nowością na polskiej scenie. Nazwisko specjalnego gościa nie zostało jeszcze ujawnione. Zagrają: Kuba Sojka, POL_ON, Warsawa Calling, Pitii Schmitti, Kuvau. Przedsprzedaż biletów ma Muno.pl - I Pula 20 PLN (do 19.02); II Pula 22 PLN; III Pula 25 PLN.Robert Kudelski 
Romantyczkom z pewnością do gustu przypadnie wieczór z najpiękniejszymi francuskimi piosenkami w wykonaniu Roberta Kudelskiego. Jest to jedyny w swoim rodzaju recital artysty. 
Koncert odbędzie się w „ATM Studio”. Początek o 19.30. Cena biletu: 66 PLN.
Ladies Be Good
8 marca Panie zaprasza klub Platinium. Na scenie zawita Lena Romul(Sax), DJ Monky, DJ Bart B, DJ Funky Fresh. 
Impreza się zaczyna o 21.00.
Luzztro Specials
Z okazji dnia kobiet w klubie Luzztro zagra utalentowana brytyjska artystka George Girl, która od ponad dziesięciu lat odgrywa ważną rolę na scenie techno. 6 lat pracy w prestiżowym sklepie muzycznym BM Soho pozwolili jej zgromadzić wielką kolekcję płyt. George Girl ma dostęp do najświeższych produkcji pochodzących z szanowanych wytwórni. Początek o północy.

James Ruskin - BTS re:launch party, 
Cząstki Elementarne.
Behind The Stage (BTS) Re:Launch party jest wynikiem współpracy trzech kolektywów: Behind The Stage , Underground Perception oraz Dype:Time:Interior. Londyńczyk JAMES RUSKIN – ikona techno, osoba której nie trzeba przedstawiać , założyciel kultowej i jakże znanej na całym świecie wytwórni Blueprint, człowiek który zapisał się w kartach historii rozwoju muzyki elektronicznej w Europie - dla niektórych to symbol oraz swego rodzaju osobisty guru – natomiast dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z techno to na pewno artysta z listy obowiązkowej


Koncert: Rotten Sound, Martyrdod, Enabler i The Dead Goats
O godzinie 19 w Progresji grać będą takie zespoły jak Rotten Sound (Finlandia), Martyrdöd (Szwecja), Enabler (USA) i The Dead Goats (Polska). W tym roku Rotten Sound celebrują dwudziestą rocznicę powstania. Bilety w cenie 60/70 PLN

Acid Drinkers w Stodole
Acid Drinkers zagrał blisko 1000 koncertów i objechał całą Polskę wzdłuż i wszerz. Jesienią 2012 zespół ruszył w trasę koncertową promującą 16 album La Part Du Diable. Jest to pierwszy od 4 lat koncert zespołu. Początek koncertu o 18.30. Bilety w cenie: 45 PLN - przedsprzedaż oraz 52 PLN w dniu koncertu są do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10).

Dzień Kobiet w rytmie salsy
Dla zwolenniczek imprez w stylu Latino 8 marca w Salsa Libre będzie miała miejsce impreza o nazwie CopaCubana. Panie mogą oddać się gorącym rytmom salsy kubańskiej, liniowej lub zanurzyć się w melodii romantycznej bachaty. Jest to jedyna impreza w Polsce, która ma 3 oddzielne sale z różnorodną karaibską muzyką. Start: 22.30.

Warsaw Fashion Film Festival
Dla Pań zainteresowanym modą, dobrym pomysłem na Dzień Kobiet z pewnością będzie Warsaw Fashion Film Festival, prezentujący filmy modowe. Pokazane w przeglądzie produkcje z całego świata w większości będą miały w Polsce premierę. W ramach festiwalu jest również organizowany konkurs na najlepszą etiudę organizowaną przez polskich twórców. Festiwal będzie miał miejsce w Multikinie w dniach 6-9 marca

Sense Sensation w Operze
8 marca Panie mogą nie tylko uczcić swoje święto, lecz także wziąć udział w imprezie z okazji szóstych urodzin klubu Opera. Tak zwane Sense Sensation odbędzie się 8-9 marca. Cena biletu w sobotę – 25 PLN, natomiast do godziny 23.00 oraz w piątek wejście dla Pań - za darmo. W cenie biletu welcome drink.

Tuwim dla Dorosłych w Teatrze Roma, [ ul. Nowogrodzka 49]
Spektakl „Tuwim dla dorosłych” to pełen dowcipu i swady portret Juliana Tuwima, poety o bardzo wyrazistej postawie wobec życia, ludzkich przywar, obyczajowości, polityki. Postawę tę doskonale oddaje powyższe hasło, będące zarówno tytułem spektaklu, jak i tytułem sławnego wiersza Tuwima. Obsada: Joanna Lewandowska-Zbudniewek, Magdalena Piotrowska,Anna Sroka, Jacek Bończyk, Arkadiusz Brykalski, Jan Janga Tomaszewski

Brodinski i Gesaffelstein, 1500 do wynajęcia
Chłopaki z Bang przygotowali wyjątkowo trafiony prezent – z przewiązanego wstążką pudełka wyskoczy bowiem Gesaffelstein. 27-latek w ciągu niecałych pięciu lat stał się jednym z najmodniejszych techhouse’owych producentów. Oprócz niego na scenie 1500 m² pojawi się też jego dobry kumpel – Brodinski. Panowie zagrali wspólnie na zeszłorocznym festiwalu Free Form, ale w marcu zaprezentują swoje umiejętności osobno. Wstęp 30 pln.

Intymnie, Galeria Schody, Nowy Świat 39
Intymnie... to często trudne do rozszyfrowania przy pierwszym spojrzeniu obrazy. Nie zawsze łatwo dostrzec, co tak naprawdę jest na zdjęciu - czy oglądamy krajobraz pustyni, spękaną ziemię, czy może pagórki i doliny, bo obrazy ukryte w fotografiach można interpretować niemal dowolnie. Gra światła i cienia sprawia, że uruchamia się wyobraźnia,  a to właśnie w cieniu podobno rodzą się nasze najintymniejsze myśli i pragnienia. 
Anna Edyta Przybysz i Jarosław Korbiński
Kobiety, które wstrząsnęły światem, Galeria Milano, ul. Rondo Waszyngtona 2a. Stanisława Przybyszewska, Amy Winehouse, Róża Luxemburg, Violetta Villas, Kora, Dama z... trzema łasiczkami. Postaci dramatyczne, barwne, publicznie rozpoznawane. Niepoddające się społecznym konwencjom. Podziwiane i pogardzane. Nieszablonowe, choć namalowane od szablonu. Portrety kilku niezwykłych kobiet. Kobiet utalentowanych, twórczych, które w sobie tylko właściwy sposób sublimują ducha swoich czasów i stają się jego symbolem. W Galerii Milano w Warszawie będzie można oglądać obrazy Ewy Ciepielewskiej z wrocławskiej grupy LUXUS, która ostatnio zdobyła kolejny przyczółek odbijając strony Magazynu LUXUS bezpośrednio na ścianie Muzeum Narodowego w Warszawie.

1 komentarz:

  1. Ciekawe propozycje, ale polecam restaurację Akademia ze względu na wystrój, obsługę, menu, ceny.

    Tam każdy znajdzie coś dla siebie

    OdpowiedzUsuń