piątek, 1 marca 2013

Biżuteria z Warszawą w tle - Sroka - Konkurs


Biżuteria, temat rzeka. Przedmiot powszechny aczkolwiek każda jej użytkowniczka szuka takiej która najlepiej podkreśliła by jej indywidualność. W sieci aż roi się od ręcznie robionej biżuterii, większość tworzy ją w bardziej bądź mniej tradycyjny sposób ale nie spotkaliśmy się jeszcze z przypadkiem tworzenia jej za pomocą użycia lasera i to w dodatku o kształtach przypominających znane symboliczne budowle Warszawy. Tym samym chcielibyśmy tym razem przybliżyć Wam sylwetkę osoby która zajmuje się tworzeniem tych codziennych ozdób w niekonwencjonalny sposób.

Od najmłodszych lat interesuje się ręcznie robioną biżuterią. Malowała, szyła, dziergała. Dziś tworzy nietuzinkową biżuterię z pleksi - poznajcie Magdalenę Kopeć. Magdalena to technik chemik, specjalista od materiałów światłoczułych i obróbki filmów. Z zawodu jest operatorem DTP&Designerem.  Od najmłodszych lat miała styczność z pracą twórczą. Z plastyki i ZPTów zawsze mogła pochwalić się najwyższymi ocenami w klasie. Dziś nadal pamięta pierwszą zrobioną przez siebie biżuterię. Był to naszyjnik i bransoletka ze spinaczy biurowych w firmie jej mamy. W technikum robiła bransoletki z muliny, potem wisiory z masy solnej, aż w końcu drut, znalezione kamienie i szkło. Na studiach zajmowała się przez jakiś czas projektowaniem oraz szyciem ubrań.  W 2006 otworzyła własną działalność i dodatkowo zaczęła robić kolczyki z gotowych komponentów. Przez te wszystkie lata nauczyła się wielu technik, łącznie z jubilerką, aż w końcu znalazła tą jedyną ulubioną i gwarantującą, w większym stopniu indywidualizm. Mowa o wspomnianej na początku technice wycinania laserowego. W 2012 roku została szczęśliwą posiadaczką własnego lasera.

Redakcja Ważnych Miejsc przeprowadziła z Magdaleną krótki wywiad. Interesuję Cię proces tworzenia biżuterii z materiałów pleksi? Ulubieni artyści Magdaleny? Zapraszamy do lektury. 

Ulubiony sposób spędzania czasu wolnego: 

Moja kochana mała córeczka Krysia (to jest najgłówniejsze moje zajęcie), podróże, wycieczki rowerowe, fotografia.

Czy mogłabyś nam  przybliżyć proces tworzenia Twojej biżuterii?

1. Pomysł
2. Szkic na czym się da,
3. Przygotowanie pliku w wersji wektorowej,
4. Przygotowanie pliku na laser,
5. Rachu ciachu i wycięte,
6. Przymocowanie odpowiedniego uchwytu, zapięcia i gotowe.

Skąd czerpiesz inspiracje?

ze sztuki, z życia, rozmów ze znajomymi, mediów

Twoje ulubione miejsca w Warszawie?

Uwielbiam Parki i tereny zielone Warszawy.
Jestem z Woli więc lubię jej zielony trójkąt - parki: Moczydło, Szymańskiego, Sowińskiego.
Okolice skarpy Wiślanej

Ulubieni artyści? 

M. C. Escher, Frida, Rockwell, Bosch, Modigiliani, Mucha, Klimt
Związani z biżuterią: Denise Reytan, Alidra Alic, Denise Julia Reytan, Daniela Villegas, Lina Peterson, Ela Bauer,  Alessia Semeraro, Mari ishikawa,  Polly Wales… i wiele innych :)

Za co można kochać Warszawę? ;)

Za to samo co nienawidzić.

Gdzie można kupić Twoją biżuterię? 


A w butikach? 


Twoje miejsce w internecie? 


Magda stworzyła unikatową kolekcję biżuterii w kształcie ikon Warszawy. Ponieważ jej prace bardzo przypadły nam do gustu, postanowiliśmy zadbać również o naszych fanów. 

Z okazji wiosennych roztopów mamy dla Was przyjemny konkurs!

Co należy zrobić:
1) Być fanem ważnych miejsc na FB
2) Być fanem Sroki (tutaj link)
3) W komentarzu pod postem na blogu odpowiedzieć na pytanie "Jaka jest Twoja ulubiona ikona Warszawy"? oraz wybrać ze strony Pakamera  wybraną pozycję biżuterii Magdy + mail kontaktowy. Wspólnie z Magdą wybierzemy 3 najciekawsze komentarze. 

Czas start - czekamy na Wasze zgłoszenia do 31.03.2013.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz