czwartek, 3 lutego 2011

W poszukiwaniu ekologicznej marchewki czyli BioBazar w Warszawie

Ostatnimi czasy redakcyjny skład Ważnych miejsc szukając miejsca gdzie można zrobić weekendowe "zdrowe zakupy spożywcze" w mieście natrafił na BioBazar. To pierwszy w pełni ekologiczny targ, na którym sprzedawane są tylko produkty organiczne z certyfikatem Rolnictwa Ekologicznego.

Na BioBazarze dostępne są wszystkie produkty ekologiczne: świeże owoce i warzywa, przetwory, wędliny, drób i mięso, nabiał i pieczywo. Jest to miejsce, gdzie przyjeżdżają ekologiczni rolnicy z całej okolicy i sprzedają owoce swojej pracy konsumentowi – mieszkańcowi stolicy, który żywność zna w zasadzie tylko z supermarketu, nie wie, skąd pochodzi, czym była pryskana, gdzie hodowana… Na BioBazarze bezpośrednio u rolnika można dowiedzieć się, jak hodowana jest np. marchewka, kiedy jest najlepsza, a kiedy jej nie kupować, bo jeszcze nie sezon.

BioBazar odbywa się w Norblinie na warszawskiej Woli, 5 minut spacerem od Ronda ONZ. Jest to miejsce niezwykłe, odzyskane dla Warszawy po latach zamknięcia. Dzisiejszy Norblin to teren po przedwojennej fabryce, mieszczącej się przy ulicy Żelaznej 51/53. Sprzedaż odbywa się w każdą sobotę w godzinach 8 - 17.

„Wierzymy, że BioBazar w Norblinie zainteresuje warszawiaków ze względu i na sam ekologiczny targ, i na miejsce, w którym jest zlokalizowany. – dodaje Katarzyna Wieczorek marketing manager BioBazaru. BioBazar jest pierwszym przedsięwzięciem w Warszawie, które zapewnia miłośnikom ekologicznej żywności cotygodniowy dostęp do świeżych, ekologicznych produktów prosto z ekologicznych gospodarstw.

Od 5 lutego na warszawskim BioBazarze czynne będzie nowe stoisko z ekologicznymi serami żółtymi: krowimi, owczymi i kozimi. Pojawią się też ekologiczne nasiona różnych gatunków kiełków do stworzenia ekologicznego ogródka na okiennym parapecie!

Ponadto w każdą pierwszą sobotę miesiąca na BioBazarze Fundacja Zielony Horyzont i Europejska Platforma Recyklingu Polska organizuje stały punkt zbiórki ZSEE i zużytych baterii. Można przynieść niepotrzebne sprzęty elektryczne i elektroniczne, baterie i świetlówki. W zamian za to otrzymamy ekologiczną niespodziankę!

BioBazar - ul. Żelazna 51/53 - (soboty 8-17).

4 komentarze:

 1. Nie wiedziałem o tym bazarze, bo i dawno tam nie spacerowałem:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Otworzyło się niedawno fajne miejsce na Warszawskim Żoliborzu EKO BAZAREK. Jest trochę ukryty w podwórzu, można tam trafić kierując się pod adres Mickiewicza 22 i wejść głębiej w podwórze. Robią też stronę www.eko-bazarek.pl, gdzie będzie można składać zamówienia z dostawą do domu gratis. Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.eko-bazarek.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Ekologiczne marchew oraz inne owoce i warzywa z dostawą do domu na www.bioekologiczny.pl

  OdpowiedzUsuń