wtorek, 11 maja 2010

Warsaw Balkan Madness - Balkan Bashment

"Ważne Miejsca w Warszawie" wraz z Warsaw Balkan Madness oraz Stowarzyszeniem Przyjaźni Polsko-Serbskiej zapraszają na
BALKAN BASHMENT.
Już 15 maja w klubie "Sen Pszczoły" odbędzie się impreza inauguracyjna nowego projektu (nie tylko) muzycznego o nazwie "Warsaw Balkan Madness". Projekt ten w założeniu swym promować ma kulturowe dziedzictwo krajów Bałkańskich. Czerpiąc z tradycji i elementów etnicznych, chcemy dostarczyć ludziom nowej, niezwykłej rozrywki, której daleko do klubowej sztampy!!

Warsaw Balkan Madness na swojej pierwszej oficjalnej imprezie ma zaszczyt zaprezentować wyjątkowego artystę. Brian May ukrywający się pod pseudonimami DJ Delay, Beam Up! czy Sonical to wszechstronny artysta i pasjonat muzyki. Urodzony w Wielkiej Brytanii, wyemigrował do Australii, gdzie przez 12 lat nieprzerwanie prowdził swoją audycję radiową,oraz grał na trąbce w wielu zespołach. W roku 1995 rozpoczęła się jego przygoda z produkcją muzyki oraz DJowaniem. Od tamtego czasu zagrał ponad 1000 imprez na wzystkich kontynentach, a jego utwory znalazły się na przeszło 23 wydawnictwach 19 wytwórni z 8 różnych krajów. Brian atualnie osiadł w Berlinie, kontynuuje działalność radiową, przygotowuje muzykę na kolejne albumy, zajmuje się produkcją muzyki do filmów i reklam, współtworzy kolektywy Balkan Beasts oraz Oriental Bass Kollektiv.

Warszawska impreza będzie także wydarzeniem promującym ostatnie wydawnictwo Delay'a. "Brass, Wires & Bass" to 13 remixów tuzów muzyki bałkańkiej i cygańskiej, takich jak: Rotfrot, Max Pashm, La Cherga, Dunkelbunt, GaetanoFabri, Municipale Balcanica czy Boban Markovic Orchestra! Produkcje oscylują w stylistyce mocno bassowej: od dubu, przez dancehall, glitch, electro czy drum & bass. BALKAN CLUB STYLEE!!!
Album ten doczekał się już wielu pozytywnych recencji i grany jest przez czołówkę djów i producentów nowoczesnej muzyki bałkańskiej na całym świecie!!
tutaj możecie odsłuchać ten album w całości.
http://soundcloud.com/sonical/sets/brass-wires-bass

Zapytany, jakie gatunki muzyczne są mu bliskie, odpowiada: dub, bleeps, balkan, grimey bassy, bass, bass, bass, polyrhythmic, abstract, glitch, minimal, maximal, electro, breaks, jungle, raggajungle, dancehall, indian classical, middle eastern, oriental and much much more.

15 maja 2010 o 21:00 "Sen Pszczoły"
wstęp: 10zł

20:30 - projekcja filmu dokumentalnego o dyskryminacji kobiet w Serbii
21:30 - impreza!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz