poniedziałek, 31 maja 2010

Uwolnij Łacha vol.V JUBILEUSZOWA EDYCJA!

Ważne miejsca w Warszawie patronują wydarzeniu i serdecznie zapraszają na piątą edycję Uwolnij Łacha!

„Uwolnij Łacha“ to cykliczna impreza, która stwarza warunki do swobodnej wymiany przedmiotów takich jak: ubrania, dodatki, sprzęty domowe, książki, zabawki itp.
Idea akcji daje możliwość pozbycia się zalegających w domowych kątach rzeczy oraz zdobycia nowych i użytecznych, które z pewnością sprawią każdemu radość. Ekologiczny wymiar „Uwolnij Łacha" wpisuje się w zasady recyklingu, wprawiając ubrania i sprzęty w nowy obieg.

Staramy się aby formuła „Uwolnij Łacha“ była jak najmniej sformalizowana. Uczestnicy imprezy wystawiają ubrania i inne przedmioty w jednym wspólnym miejscu, z którego następnie wyszukują nowe. Przyświeca im prosta zasada „ Co Moje to Twoje“.
Na „Uwolnij Łacha“ nie stosuje się zasady wymiany „sztuka za sztukę“, ubrań również nie sprzedaje się. Sprzedaży podlega jedynie oryginalne rękodzieło tworzone przez młodych, zdolnych i kreatywnych projektantów.

Nasza akcja ma również wymiar charytatywny. Wszystkie rzeczy, które nie znajdą nowego właściciela, przekazywane są do praskiego magazynu odzieży PCK.
Na imprezach zapewniamy kącik dla dzieci wolny od dymu tytoniowego, który prowadzony jest przez profesjonalnych animatorów, tak aby rodzice mogli swobodnie korzystać z wymiany, bez obaw o bezpieczeństwo i nudę swoich pociech. Serwowane są ciepłe posiłki, w tym obszerny wybór dań wegetariańskich. Goście mają dostęp do przebieralni i luster.

To co odróżnia „Uwolnij Łacha“ od innych swap’owych imprez to ciepła i rodzinna atmosfera, która sprawia że pomimo olbrzymiej ilości uczestników imprezy te stały się synonimem przyjemnie spędzonego popołudnia. Symboliczna cena za wstęp oraz swobodne zasady dają możliwość uczestniczenia każdemu, bez względu na wiek, płeć, czy zasobność portfela. Na „Uwolnij Łacha“ wymianie głównie podlegają ubrania, ale nie są to jedyne skarby do zdobycia. Na poprzednich trzech edycjach można było stać się właścicielem angielskojęzycznych książek, sprzętu AGD czy zabawek. Rozpiętość wieku gości mieści się między 2 a 82 rokiem życia, uczestnicy tych spotkań to często całe wielopokoleniowe rodziny.

Pozwólcie, że się przedstawimy: Ola Pawelska, Kasia Ogonowska i Teresa Skubij – jesteśmy organizatorkami „Uwolnij Łacha”. Mieszkamy na Pradze Północ, w bliskim sąsiedztwie i skupiamy swoje działania głównie wokół właśnie tej dzielnicy. Imprezę przygotowujemy samodzielnie, a efektem naszej pracy jest już piąta - tym razem jubileuszowa odsłona tego cyklu. Na każdą kolejną edycję przygotowujemy ręcznie robione bilety, które cieszą uczestników jeszcze długo po wydarzeniu.
Pomysł pierwszej wymiany narodził się po kameralnym swap’ie u jednej z nas. Domowe pomieszczenia okazały się za małe, co stało się głównym powodem zorganizowania następnego spotkania w klubie „Winowajca“ 7 czerwca 2009 r. Początkowo sądziłyśmy, że przygotowałyśmy niedużą imprezę dla bliskiego grona znajomych, jednak frekwencja oraz medialny odzew, przekonał nas, że istnieje duża potrzeba tego rodzaju spotkań i konieczne jest przygotowanie kolejnych.

Następna edycja „Uwolnij Łacha“ odbyła się 7 września 2009 r. w klubie „Hydrozagadka“. Podwórko przed klubem stało się główną areną wymiany, która zakończyła się ogromnym sukcesem. Nasza ciężka praca oraz szerokie wsparcie mediów sprawiły, że impreza ta zgromadziła ponad 700 uczestników, oraz 1,5 tony ubrań i dodatków.

Zimowa odsłona „Uwolnij Łacha” nie mogła, choćby w części toczyć się pod gołym niebem. Był to główny powód zorganizowania wydarzenia w nowootwartym klubie „Coco de Oro“, który zapewnił ciepłe i obszerne wnętrza dla ponad 600 uczestników.
Czwarta, wiosenna edycja miała miejsce w klubie „Sen Pszczoły“ na ulicy Inżynierskiej 3, 6 marca 2010 r. Jest to nowy praski klub powstały w miejscu przedwojennego magazynu mebli. Przywitałyśmy ponad 1000 osób, które wymieniły ogromną ilość ubrań i przedmiotów domowego użytku.

Jubileuszowa, piąta edycja "Uwolnij Łacha" odbędzie się 12 czerwca w ramach Nocy Pragi. Naszymi Gospodarzami będą kluby Saturator i Hydrozagadka. Łachować będziemy głównie na podwórku, które było areną drugiej, jak dotąd najbardziej udanej edycji . Przygotujemy wiele niespodzianek, zapewniając już tradycyjnie ciepłe przepyszne przekąski, kącik zabaw dla dzieci, oraz muzykę. Zagrają Dj Interior aka kapitan Teren, oraz tradycyjne Fairyboy Lumiere. Mamy nadzieję że urodzinowe wydanie, tak jak wszystkie poprzednie przyniesie wiele radości uczestnikom.

Widzimy potrzebę rozszerzania zasięgu "Uwolnij Łacha" nie tylko na terenie Warszawy, ale być może w przyszłości na obszarze całego kraju. Namawiają nas do tego zarówno goście na imprezach, jak i fani zgromadzeni na portalu Facebook, których liczba przekroczyła już 4500 osób, dając dosadny wyraz swojej sympatii dla idei naszej imprezy.
Więcej informacji oraz obszerne relacje z poprzednich imprez:

www.uwolnijlacha.blogspot.com

Uwolnij Łacha vol.V JUBILEUSZOWA EDYCJA!
Czas rozpoczęcia: 12 czerwca 2010 o 12:00
Czas zakończenia: 13 czerwca 2010 o 06:30
Lokalizacja: Podwórko przy klubach Saturator i Hydrozagadka
Ulica: 11 listopada 22
Miejscowość: Warszawa, Poland

START 12.00
wstęp 5 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz