piątek, 1 lipca 2011

Eastern Station Warsaw czyli rowerem po Warszawie

Eastern Station Warsaw to inicjatywa wypełniająca wyraźną lukę na warszawskiej mapie turystycznej. To rowerowe biuro przygody, rozrywki i informacji. Ambicją ESW jest pokazać jak wyjątkowym miejscem jest Warszawa i że najlepiej odkryć ten fakt z perspektywy roweru. Ponieważ samych warszawiaków nie trzeba do tego przekonywać, Michał i Gaweł, założyciele Eastern Station Warsaw, postanowili pomóc doświadczyć cudzoziemcom niepowtarzalności Warszawy.


Rowerowe wycieczki ESW podążają dwoma tropami: miejskim i przygodowym. W ramach tego pierwszego, uczestnicy zapuszczają się na praskie podwórka, żydowski Grzybów czy hipsterskie Powiśle, a oprócz tego grają w kapsle, oglądają Warszawę na przedwojennych fotografiach czy próbują egzotycznych potraw. W wersji przygodowej odkrywają dżunglę w centrum miasta, czyli dziki brzeg Wisły lub zwiedzają głęboki na trzy pietra, opuszczony podziemny bunkier dowodzenia atomowego ukryty w podwarszawskim lesie. Spragnieni pocztówkowych obrazków mogą zapozować do zdjęcia na nadwiślańskiej plaży ze Starym Miastem w tle lub podziwiać iluminowane zabytki w czasie wieczornego przejazdu po Warszawie.

Wycieczki odbywają się dwa razy dziennie przez 7 dni w tygodniu. Wszystkie prowadzone są po angielsku (chyba, że grupa zgodnie zażyczy sobie wersję polską lub włoską – przewodnicy Michał i Gaweł podołają i temu trudnemu zadaniu!) w kameralnym, maksymalnie 6-osobowym składzie. Wynajęcie roweru wliczone jest w cenę wycieczki, a na grupy co najmniej 4-osobowe czekają specjalne zniżki.
Eastern Station Warsaw

Bike tours of Warsaw

ul. Długa 44/50, Warszawa

www.easternstation.eu

www.facebook.com/easternstationwarsaw

1 komentarz:

  1. Świetna inicjatywa, będę propagowała. Pozdrawiam latarniowo: http://warsawslowdesign.com/images/pastoral_large.jpg

    OdpowiedzUsuń