poniedziałek, 30 maja 2011

NiemaSówka

Chcemy powiedzieć Wam coś o Sowie!
NiemaSówka to miejsce tajemnicze i intrygujące. To zrywający z konwencjami Fusion Store, sklep synergiczny, salon osobliwości. Powstał z potrzeby połączenia różnych grup artystycznych i zaprezentowania ich twórczości w jednym miejscu. Dzięki temu odbiorca ma możliwość poszerzenia spektrum swoich zainteresowań.

W NiemaSówce znajdą półkę przedmioty oryginalne, wykonane w pojedynczych egzemplarzach i niskich nakładach, przedmioty ozdobne i czysto użytkowe. Stylistycznie to zderzenie industrialu z ekologią, ekstrawagancji z pruderią i sielanki z psychodelą. Będziemy propagować twórczość młodych, głównie rodzimych artystów malarzy, designerów, rękodzielników, muzyków i wszystkich tych, którzy mają chęć dzielić swoją pasję z innymi.


NiemaSówka będzie działać poprzez interakcję ze sztuką na wielu płaszczyznach. Spodziewajcie się wernisaży, performance, mini-koncertów i innych ciekawych wydarzeń wspierających szeroko pojętą sztukę. Zapewniamy stałą dostawę niezwykłych doznań estetycznych.


PrezeSowy i PrezeSówka.
Sklep jest dzieckiem młodego małżeństwa: Edyty Glińskiej i Bartosza Wielowiejskiego. Bartosz kilka lat temu skończył Warszawską Akademię Sztuk Pięknych na wydziale Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Edyta zajmuje się muzyką, jest wokalistką i autorką tekstów. Można usłyszeć ją m.in w warszawskim zespole NAO.

Z czego wykluła się Sowa?
NiemaSówka powstała z pasji i podziwu dla polskich artystów. Obserwując jak wiele niezwykle kreatywnych ludzi działa dookoła obudził się w nas, być może naiwny ale jakże piękny, protest przeciwko bezmyślnemu konsumpcjonizmowi.

Chcemy nauczyć ludzi doceniać to, co dobrze zaprojektowane, wyjątkowe i wykonane z sercem. Pokazać produkty płynące poza mainstreamem, o które nie uderzysz głową idąc ulicą, ani nie wypadną z Twojej lodówki. Warto ich szukać. Utożsamiać się z nimi, poznając tym samym siebie.

Chcielibyśmy pokazać, że w Polsce działają twórcy, których produkty nie ustępują jakością i trendom światowym. Nasza wyjątkowość polega na połączeniu kilku grup artystycznych, w taki sposób by różne środowiska zainteresowały się sobą wzajemnie.

Zobacz czego NiemaSówka!
W NiemaSówce znajdziecie obrazy, grafiki, rzeźby, ceramikę, zabawki dla dzieci i dla dorosłych, meble i inne elementy wyposażenia wnętrz, biżuterię, odzież. Jednym słowem coś by wystroić wnętrze oraz siebie.


Gdzie jest Sówka?
Jesteśmy w samym centrum Warszawy, schowani przed zgiełkiem w przedwojennym podwórku.


Warszawa, ul. Zgoda 5
www.niemasowka.pl

3 komentarze:

  1. Super miejsce!!!!Polecam gorąco miłośnikom oryginalnej twórczości młodych artystów.

    OdpowiedzUsuń
  2. hmn.. no miejsce wygląda interesująco tylko ciekawa jestem jakie ceny mają

    OdpowiedzUsuń