wtorek, 9 marca 2010

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr...

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr... śpiewają Skaldowie. Mimo, że jeszcze nie jest aż tak ciepło, to wyraźnie dzień jest już dłuższy, jak i trafia do nas więcej promieni słonecznych. Z tego względu mam propozycję dla wszystkich kiedy już nadejdzie ta długo oczekiwana z utęsknieniem pora roku. Po zimowym ukrywaniu się po knajpach i skromnym przytupywaniu na koncertach czas się ruszyć z miejsca!

Na początek spacery... Dzięki przewodnikowi "free map for young travellers", który znajdziemy pod adresem http://use-it-warsaw.pl możemy natrafić na nowe, jeszcze nie odkryte przez nas ciekawe miejsca, do których przy okazji wiosennych porządków kulturalnych warto się udać. Przewodnik jest w języku angielskim, tak wiec może się okazać nieocenioną pomocą w poruszaniu się i odkrywaniu naszego miasta przez zagranicznych przyjaciół.

Lewobrzeżna strona już całkowicie odkryta... ? Hmn.. mało prawdopodobne, aczkolwiek w takim razie nastał czas na next level: PRAGA.

Ze spacerownikiem w ręku, dostępnym pod adresem http://infopraga.com.pl/SPACERKIEM_PO_PRADZE.html Praga będzie dla nas bardziej zrozumiała, jak i przyjazna. Nawet stali bywalcy bądź mieszkańcy dzięki tym przewodnikom mogą dowiedzieć się nowych, zupełnie zaskakujących faktów!
Uzupełnieniem i dodatkiem może być mapka znajdującą się tutaj http://infopraga.com.pl/mapa_Pragi.html Spacerowniki zawierają opis ciekawych miejsc wartych odwiedzenia (zabytków, praskich podwórek, galerii, teatrów, klubów). Każdy spacerownik ma określony temat, mapkę trasy spaceru i opisy miejsc.

Jak już nabierzemy wprawy i nasze łydki od spacerowania nabiorą krzepy... czas rzucić im kolejne wyzwanie. Takim może być jednoślad. Nie ma to jak wiosenna przejażdżka rowerem. Jeśli przeraża Was wizja reperowania swojej starej kolarzówki ze strychu czy "amsterdama" który a to złapał kapcia, a to zgubił łańcuch?! możecie odwiedzić wypożyczalnię rowerów http://www.wygodnyrower.pl/wypozyczalnia-rowerow-warszawa/index.html W wypożyczalni czeka na Was kilkadziesiąt rowerów miejskich. Każdy znajdzie coś dla siebie! Wszystkie oferowane rowery są w pełni wyposażone i w bardzo dobrym stanie technicznym.

Na koniec naszego pierwszego wiosennego spaceru proponujemy udać się na regenerację do iście cyklowej knajpy: Osir Cafe. Osir Cafe to miejsce, które powstało z miłości do rowerów. To kawiarnia i galeria rowerowa. Można się tu napić się kawy i nie tylko, wrzucić coś na ząb, a niedługo także wypożyczyć czy naprawić rower. Lokal wzoruje się na podobnych miejscach, które od lat istnieją w Berlinie. W kawiarniano-rowerowym miejscu jest również kulturalnie. Koncerty, pokazy filmów, czy slajdów z podróży to tylko niektóre wydarzenia, które odbywają się w Osir. Osir Cafe znajduje się przy ul.Tamka 40.

Tak więc do zobaczenia na spacerze na mieście albo do pozdrowienia na ścieżce rowerowej!

Pietrah

2 komentarze:

  1. podoba się :)

    ka. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy czytelniczce Julli za zredagowanie tekstu.

    OdpowiedzUsuń