czwartek, 11 lutego 2010

Pankiewicza Trzy przy OgrodowejTwórcy popularnego klubu Pankiewicza Trzy na pewien czas przenieśli się na Wolę. W starym budynku drukarni przy ul. Ogrodowej działa teraz Pankiewicza 2.0.

Nowa klubowa przestrzeń jest ogromna. Wysokie na kilka metrów poindustrialne wnętrze z wielkimi oknami przypomina loft. W największej sali znajduje się spory bar i scena, w dwóch mniejszych panuje bardziej domowa atmosfera, stoją stoliki i kanapy do pracy i rozmów przy herbacie. Na razie miejsce działa w weekendy, w lutym być może będzie tam można zaglądać także w tygodniu.

Klub Pankiewicza Trzy na imprezowej mapie Warszawy pojawił się rok temu. Przez kilka miesięcy na strychu śródmiejskiej kamienicy odbywały się koncerty i inne kulturalne wydarzenia. W lecie pod szyldem Pankiewicza w dawnym budynku Banku Polskiego przy Daniłowiczowskiej tłumy bawiły się m.in. na imprezie po warszawskim koncercie Madonny. W tym roku kolejna mutacja latającego klubu pojawiła się na Ogrodowej. - Pasjonuje nas przeczesywanie Warszawy w poszukiwaniu ciekawych, zapomnianych przestrzeni. Nie zależy nam na stałej lokalizacji, a od regularnego działania wolimy niespodziewane, jednorazowe projekty - mówi Łukasz Laskowski. Pankiewicza stworzył razem z przyjacielem Jakubem Chojeckim, z którym prowadzi fundację Na Podwórku. Pierwszą imprezę na Ogrodowej zorganizowali w drugi dzień świąt. W sylwestra zgrał tam m.in. kolektyw didżejski Sorry, Ghettoblaster, a potrawy serwowali właściciele mieszczącej się w pobliżu wietnamskiej knajpki. - Pankiewicza bardziej niż miejscem jest pewną ideą i atmosferą. Podobnie jak na strychu teraz też bazujemy na koleżeńskiej i sąsiedzkiej pomocy. Urządzając przestrzeń na Ogrodowej, działamy metodą przetworów. Wykorzystujemy meble znalezione na ulicy i podrzucone nam przez znajomych. Bary powstały na przykład ze starych palet transportowych - mówi Łukasz Laskowski.

Wiadomości o wydarzeniach organizowanych na Ogrodowej rozchodzą się pocztą pantoflową lub poprzez portal społecznościowy Facebook. - Nazwa Pankiewicza 2.0 nawiązuje do sformułowania Web 2.0, potocznego określenia serwisów internetowych takich jak Facebook, Nasza-klasa czy MySpace. W ich działaniu podstawową rolę odgrywa treść generowana przez użytkowników. Podobnie jest z Pankiewicza, którego kolejne odsłony są możliwe dzięki przyjacielskiej mobilizacji i informacji w internecie - wyjaśnia Łukasz Laskowski.

I zaprasza na najbliższe imprezy. - Już dziś (11.02.10) o godz. 22.00 odbędzie się impreza pod tytułem "V-H-S - Wiracki + Suka Off / BFV" . W dniu jutrzejszym z okazji imprezy "Suck it! Warsaw" zagrają m.in DJ Gr8 Masturbator, DJ Dominator, Pathopozitiv Collective, DJ GangBang, VJ Cumfaces. Start (12.02.10) godz: 21:00

Pankiewicza 2.0 będzie działać na Woli do końca lutego. Potem znów zniknie, aby pojawić się za rok w nowym miejscu miasta.

Pankiewicza 2.0 działa przy Ogrodowej 31/35

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
Fot. Jacek Łagowski / Agencja Gazeta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz