wtorek, 28 marca 2017

Pół litra i ogórki - Noce i Dnie

Tapasy, przekąski, zakąski - na zimno, na ciepło, proste i wykwintne. Na jeden kęs, bez zbędnych sztućców.
 
Lekkie i pożywne, łatwe do zjedzenia, muszą przyciągać uwagę. Zazwyczaj ich zadaniem jest podkręcenie apetytu, jednak u nas przez cały weekend wystąpią w roli głównej. Nareszcie będziecie mogli spróbować jedzenia z każdego stoiska Nocy i Dni bez obaw, że pęknie Wam brzuch!

W ten weekend nie będzie nudno, bo kulinarny wachlarz przystawek jest naprawdę bardzo szeroki. Na pewno możecie spodziewać się przekąsek idealnych do wspólnego podjadania z przyjaciółmi przy dobrych trunkach. Jeżeli jednak bliższa jest Wam polska tradycja – do każdej kolejki zaserwujemy Wam pysznego kiszonego ogórka. Jeśli lubicie klasykę koniecznie sprawdźcie bruschettę Pizza lunga.

Dla miłośników ostrzejszych smaków Eat on the Street zaplanowało grillowane faszerowane serem papryczki jalapenios zawinięte w słuszny kawałek bekonu.

Buła i Spóła przedstawi Wam mini burgera „Pani Krewetka”, którego wyczaruje z soczystej wołowiny i grillowanych krewetek z sosem mango-habanero.
Przekąski przygotują też Restauracja Gruzja i Saffron Spices

No to chaps!

31/03
DJ THEBAD (aka Debet)
Człowiek, który lubi w swoich setach poza wszelakimi około hiphopowymi nurtami łączyć funk, break, ghettofunk, mashup, czy nawet dubstep i drum’n’bass. Bawi się muzyką, za djką nie uznaje fuszerki, a jego styl można wyrazić trzema słowami: zajawa to podstawa!"

01/04
Double Trouble
Tańce, hulanki, swawole! Warszawskie duo, które pakuje się tylko w podwójne kłopoty! Od 2008 roku zdążyli kilkukrotnie zagrać zagrać na Open'erze, Selectorze, FreeForm Festivalu i Coke'u. Dzielili scenę z takimi artystami jak Steve Aoki, Hercules & Love Affair, Foals czy Major Lazer.

Noce i Dnie, Burakowska 14
Piątek, 19-2
Sobota 12-2
Niedziela 12-22

Puszka pełna Warszawy

Dlaczego Wawer ma w herbie liście dębu? Gdzie znajduje się Most Zakochanych? Dzielnice Warszawy skrywają wiele wyjątkowych zakątków i symboli, którym poświęcona jest nowa kampania marki Królewskie, największej marki w Warszawie. 

Pałac Kultury, Łazienki czy Stare Miasto – te miejsca jednoznacznie kojarzą się z Warszawą, ale mieszkańcy stolicy szczególną więź czują z najbliższą okolicą. Dlatego na billboardach „Królewskie” zwraca się do mieszkańców dzielnic i podkreśla wyjątkowy charakter każdej z nich. W nowej kampanii idzie krok dalej i wprowadza komunikację w kolejny, niespotykany wcześniej wymiar.

Symboliczne dla dzielnic miejsca w innowacyjny sposób zostały przeniesione na limitowaną kolekcję puszek w postaci wyjątkowych piktogramów. Każdy z 18 wzorów to unikalna graficzna interpretacja charakterystycznych miejsc i symboli na mapie dzielnic, a dodatkowy 19. projekt dedykowany jest całej Warszawie.

Na puszki trafiły te najbardziej rozpoznawalne symbole Warszawy – jak kolumna Zygmunta czy  warszawska syrenka, ale też te bardziej lokalne, szczególnie bliskie konkretnym dzielnicom. Mieszkańcy Ursynowa z pewnością rozpoznają grafikę Wzgórza Trzech Szczytów, żoliborzanie znajomy symbol Cytadeli, a mieszkańcy Mokotowa tor łyżwiarski na Stegnach. Każda z grafik rozwija historię dzielnicy i podkreśla lokalną tożsamość. Unikalny charakter miasta oddają także dwa murale - przy stacji Metra Politechnika i przy ul. Tamka, dedykowane lewo i prawobrzeżnym dzielnicom Wisły.

Do odkrywania Warszawy oraz poznawania symboli uchwyconych na puszkach i muralach, „Królewskie” zachęca także w internetowej aktywacji „Królewskie Rewiry”. W konkursie można sprawdzić swoją znajomość Warszawy oraz wygrać wyjątkowe dzielnicowe nagrody. W promocję puszki i Królewskich Rewirów zaangażowani są również warszawscy influencerzy.

czwartek, 9 marca 2017

Warszawski Sznyt

Według koncepcji restauratora, na dolnym poziomie znajdzie się  steakhouse z międzynarodowym menu, urządzony w nowoczesnym stylu, z otwartą, wychodzącą na salę kuchnią. Niewątpliwą atrakcją tej restauracji, będzie roztaczający się z niej niepowtarzalny widok, dzięki ogromnym przesuwanym oknom-witrynom wychodzącym na plac Zamkowy.
Tematem przewodnim kuchni serwowanej na pierwszym pietrze będzie tradycja polska. Wykwintne menu, eleganckie wnętrza, rzadko dziś spotykana muzyka fortepianowa na żywo – to elementy, którymi właściciele chcą przyciągnąć smakoszy nie tylko na obiad czy kolację, ale również większe spotkania rodzinne. Górny poziom restauracji również zaoferuje klientom możliwość obserwacji kucharzy, dzięki drugiej otwartej kuchni. Z tego poziomu będzie można zobaczyć plac Zamkowy i Starówkę z  odmiennej perspektywy. Szefem kuchni w “Warszawski Sznyt” jest Paweł Kałuski, znany z prowadzenia kuchni w najlepszych lokalach o międzynarodowym menu.

Adres: ul. Senatorska 2, Warszawa
Godziny otwarcia: Pon – Niedz 8:00 – 00:15