poniedziałek, 19 września 2016

Warszawa jest Mobile!


I Festiwal Aplikacji i Gier Mobilnych (FAM) ma na celu popularyzację polskich aplikacji mobilnych, szczególnie tych związanych z kulturą i historią Warszawy. Pokazując inspirujące przykłady, ciekawe prezentacje i możliwości zastosowania aplikacji w kulturze i edukacji chcemy zaprosić mieszkańców Warszawy i turystów do częstszego i bardziej świadomego korzystania z aplikacji mobilnych. Pragniemy również zaprezentować Warszawę jako metropolię nowoczesną, podążającą za światowymi trendami i wychodzącą naprzeciw zwyczajom i potrzebom mieszkańców.

Festiwal będzie służył nie tylko rozpowszechnianiu wiedzy na temat wartościowych aplikacji mobilnych i nowych technologii, lecz będzie też okazją, by odwiedzający mogli przekonać się, że aplikacje mobilne – kojarzone często głównie z rozrywką – są bezpłatnym i dostępnym narzędziem  do zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów, medium umożliwiającym stały dostęp do kultury i sztuki, a do tego są łatwe w użyciu.

Podczas festiwalu zorganizujemy kilka sekcji: warszawską, edukacyjną, twórczą, technologiczną i innowacji społecznych. Mamy nadzieję, że ułatwi to nawigowanie po bogatej ofercie, która obejmuje m.in.: gry, aplikacje historyczne i związane z historią Warszawy, aplikacje stworzone przez warszawską młodzież szkolną, aplikacje wykorzystujące nowe technologie, np.: wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości, aplikacje sterujące, czy symulujące, mówi Sylwia Żółkiewska, kuratorka FAM. Dostępny będzie także kącik aplikacji do zabaw edukacyjnych dla dzieci.
 
W ramach festiwalu odbędą się również spotkania i dyskusje z zaproszonymi gośćmi, a twórcy najbardziej popularnych polskich aplikacji podzielą się swoimi doświadczeniami z publicznością. Zastanowimy się m.in. do czego instytucji kultury potrzebna jest aplikacja, jak aplikacje rozbudzają moce twórcze i czy w muzeum można łapać pokemony? – dodaje Paulina Jędrzejewska, Prezeska Fundacji Culture Shock.

Działania podczas Festiwalu adresujemy do: mieszkańców Warszawy, przewodników, varsavianistów, rodzin z dziećmi, seniorów, dziennikarzy piszących o nowych mediach – wszystkich zainteresowanych kulturą i historią Warszawy, którzy chcą świadomie korzystać z nowych technologii i szukają ciekawych inspiracji.

Więcej informacji: www.fam.cultureshock.pl,
Paulina Jędrzejewska: 515 288 141, paulina@cultureshock.pl.

FAM współfinansowany jest ze środków miasta stołecznego Warszawy.

Parterami FAM są Marzyciele i Rzemieślnicy Dom Innowacji Społecznych, Fundacja Festina Lente, Microsoft, Koduj dla Polski, Koalicja Otwartej Edukacji, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę, Centrum Cyfrowe, EVK, Oktawave, DrOmnibus. Patronami medialnymi są Co Jest Grane 24, kulturaonline.pl, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Techsoup Polska, MobileTrends.pl.

Fundacja Culture Shock jest organizacją pozarządową działającą na rzecz rozwoju twórczego i zawodowego różnorodnych grup odbiorców. W centrum naszego zainteresowania pozostaje człowiek – zwracamy uwagę na potencjał, który w nim lub niej drzemie, przestrzeń w której żyje, wspólnoty, które tworzy. Misją Fundacji jest otwieranie dostępu do edukacji cyfrowej każdemu i każdej, niezależnie od wieku i pozycji społecznej, oraz wspieranie społeczności lokalnych w Polsce
i za granicą za pomocą działań artystyczno -kulturalnych. www.cultureshock.pl

FAM – I Festiwal Aplikacji i Gier Mobilnych.
Warszawa, 1 października 2016 r.,
w godz. 12:00-17:00
Dom Towarowy Braci Jabłkowskich

środa, 7 września 2016

Mieszkanie w Warszawie? Znajdź to wymarzone!

Jesteś z Warszawy i szykujesz się do zakupu własnego mieszkania? To ważna decyzja, która pozwoli ci poczuć prawdziwą wolność bycia „na swoim”. Pamiętaj jednak, że to inwestycja na lata. Skoro tak – wybierz takie miejsce, które zapewni Ci pełne poczucie komfortu!


Włodarzewska 83 – miejsce dla aktywnych

Bardzo ciekawym wyborem może być Włodarzewska 83. To nowa inwestycja, położona we wspaniałej, pełnej zieleni okolicy. Dość powiedzieć, że otwierając okna można ujrzeć Park Szczęśliwicki! Miejsce to jest idealne także dla osób ceniących kulturę, gdyż nieopodal znajdują się dwa teatry (Ochota oraz Och-Teatr). Krótko mówiąc miejsce jest idealne dla ludzi, którzy lubią aktywnie spędzać czas wolny!

Same mieszkania na Włodarzewskiej 83 są bardzo funkcjonalne, a ich zróżnicowana wielkość (od dwóch do czterech pokoi) sprawia, że znajdą tu swoje miejsce zarówno pary, jak i rodziny z kilkorgiem dzieci. Co istotne – lokale zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pomieszczenia były bardzo jasne, co sprzyja poczuciu przestronności!

Lirowa – pełen komfort

Inną ciekawą propozycją mogą być apartamenty na Lirowej. Ten bardzo starannie zaprojektowany budynek wyróżnia się elegancją i nowoczesnym wyglądem. Usytuowany w dzielnicy willowej, stanowi świetny wybór dla osób ceniących komfort i dobry styl w każdej dziedzinie życia.

Spokojna okolica sprzyja relaksowi, co z pewnością docenią osoby, które lubią co jakiś czas odpocząć w ciszy. Miejsce to docenią jednak i i osoby aktywne, które z pewnością ucieszy dostępność ścieżek rowerowych.

Co warte podkreślenia – lokale w apartamentowcu Lirowa posiadają obszerne loggie i tarasy. Nie zapomniano także o takich detalach, jak drewniane okna, czy starannie wykończone klatki schodowe.

Kasprzaka – mieszkania w sercu Warszawy!

Interesującą opcją mogą być także mieszkania na Kasprzaka. Ta położona w samym centrum inwestycja to idealny wybór dla osób, które wszędzie chcą mieć blisko! Lokalizacja to jednak nie wszystko. Mieszkańcy mają możliwość korzystania z parkingów podziemnych (koniec problemów z szukaniem miejsca na samochód!) oraz boksów rowerowych.

Same mieszkania na Kasprzaka są na tyle zróżnicowane, że niezależnie od Twoich potrzeb, na pewno znajdziesz lokal odpowiedni dla Ciebie. Co warte podkreślenia – wysokie sufity (2,8 metra!) sprawiają, że dostępna przestrzeń wydaje się jeszcze większa, a mieszkania jaśniejsze.

Dokładniejszą prezentację mieszkań z wymienionych inwestycji znajdziesz na www.sgi.pl.

poniedziałek, 5 września 2016

Park trampolin od 10 września także na Mokotowie

Już w przyszłą sobotę otwiera się drugi Hangar 646!
 
Cieszymy się, że już za chwilę nasi goście będą mogli odwiedzać nas po obydwu stronach Wisły - mówi Marcin Konefał - pomysłodawca Hangaru 646. Bardzo długo szukaliśmy idealnej lokalizacji, do której łatwo byłoby trafić. W końcu się udało - nowe miejsce znajduje się na  Domaniewskiej 37A, zaraz za Galerią Mokotów, w ogromnej przestrzeni dawnej auli wyższej uczelni, która kiedyś tu działała - dodaje.

 
Chcemy by nasze miejsca różniły się od siebie, dlatego hangar na Mokotowie z założenia ma być bardziej nastawiony na rekreację i zabaw, a hangar na Gocławiu będzie mocniej rozwijał się w sportową stronę - dodaje Igor Konefał, brat Marcina

 
Otwarte wnętrze nowego hangaru zbliżone jest wielkością do miejsca na Gocławiu, ale udało się tu zmieścić prawie dwa razy więcej trampolin niż w pierwszym parku. To co zwraca uwagę to ogromna otwarta arena z przeszkodami do przeskakiwania, zajmująca prawie połowę miejsca. Oczywiście nie zabrakło boiska do zbijaka, gdzie w przyszłości będą organizowane zawody, koszy do koszykówki na trampolinie oraz ogromnej poduszki powietrznej do nauki skoków. Na bardziej wprawionych czekają trampoliny sportowe ze ścianami do biegania, a już niedługo po-jawi się plansza akrobatyczna i przeszkody parkourowe.

 
Czekający mogą pograć na automatach, napić się w kawiarni, albo oglądać skoki z galerii widoko-wej, z której widok rozpościera się na całe miejsce!

Tak jak poprzednim razem za projekt odpowiada fanpage Architektura Wnętrz oraz architekt Kuba Dytkowski, a za identyfikację wizualną - studio Dmowski&Co.

Sprzedaż biletów do nowego miejsca ruszyła już na stronie www.hangar646.pl